cp-150x150

Muzeum Przyrodnicze

Opracowanie i wykonanie stanowisk interaktywnych ekspozycji ekologicznej w tym mokra makieta wizualizująca prądy oceaniczne oraz „tworzenie się chmur” w wirującej półsferze dla Muzeum Przyrodniczego (centrum Keplera) w Zielonej Górze

Zasada działania wielokrążka na 3 przykładach. Stanowisko interaktywne dla Muzeum Przyrodniczego, Centrum Keplera w Zielonej Górze wykonane przez nas w 2014

Stanowiska interaktywne wykonane dla Muzeum Przyrodniczego, Centrum Keplera w Zielonej Górze w 2014 od lewej: Bateria z dłoni – stanowisko do obserwacji efektu biogalwanicznego, Pomiar oporu stanowisko do interaktywnego badania rezystancji różnych materiałów, Wahadło Maxwella – wahadło wertykalne z kołem zamachowym (krążkiem Maxwella), Działo powietrzne-do strzelania wirem powietrznym i tarcza do jego obserwacji.

W 2015 wykonaliśmy eksponaty do Ekspozycji Ekologicznej dla Muzeum Przyrodniczego, Centrum Keplera w Zielonej Górze. Na zdjęciu mokra makieta wizualizująca prądy oceaniczne napędzana układem 6-ciu ukrytych pomp hydraulicznych. Makieta pozwala zaobserwować efekt tworzenia się wyspy śmieci w pobliżu Hawajów za pomocą obserwacji kulek pływających po powierzchni oceanów w pokrytej substancją hydrofobową makiecie.

Tworzenie Chmur stanowisko do Ekspozycji Ekologicznej dla Muzeum Przyrodniczego, Centrum Keplera w Zielonej Górze wykonane w 2015. Jest to manualnie wprowadzany w ruch obrotowy, układ półsfer wypełnionych cieczą o szczególnych właściwościach optycznych. Dzięki możliwości obserwacji kierunku przepływu eksponat pozwala na obserwacje ruchów ośrodka ciągłego pod wpływem siły odśrodkowej i Coriolisa, co nawiązuje do ruchów i procesów atmosferycznych. Poza aspektem edukacyjnym eksponat wywołuje nieomal hipnotyczne efekty wizualne.

Projekt zrealizowany przez Induforce.

Copyright © Atomicsystems.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.